expo FM Power Weekend
Powrót do strony głównej

Znane na całym świecie SHOW sylwetkowe MUSCLEMANIA, zawitało do Polski prosto z Los Angeles aby wyłonić najbardziej wysportowane, polskie sylwetki.

Każdy etap przygotowań wymagał dużego doświadczenia od organizatora, ponieważ do spełnienia były międzynarodowe standardy oraz najwyższa jakość. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem mediów, relację na żywo transmitowało radio ESKA, a podsumowanie pokazów można było obejrzeć m.in. w telewizji TVN24, TTV oraz zagranicznych serwisach internetowych.

Polska za sprawą tego wydarzenia dołączyła do krajów takich jak USA, Kanada, Brazylia, Meksyk, Hiszpania, Korea, Francja, Niemcy, gdzie światowe show cieszy się ogromną popularnością i przyciąga gości z całego świata.

Witaj w świecie Fitness Universe !

Witaj w świecie Pokazów Fitness Universe Tour. Fitness Universe Tour w 1989 był jedynie konceptem programu telewizyjnego ESPN, obecnie przerodził się w serie pięciu głównych wydarzeń, w tym następujących marek:

 • Fitness Universe Championships (Women & Men Divisions)
 • Figure Universe Championships
 • Ms. Bikini Universe
 • Model Universe Championships (Women & Men Divisions)
 • Musclemania Championships
 • Musclemania Classic Championships
 • Musclemania Physique (Women & Men Divisions)

Fitness Universe Championships zaczęło swoją działalność w 1989 roku jako ogólnokrajowy show filmowany przez telewizję z przeznaczeniem dla kobiet, które chciały konkurować pod względem fitnessu, ale nie mogły rywalizować w istniejących wydarzeniach ze względu na wiek.

Zawody zostały zaprojektowane tak, aby zapewniać konkurencyjną i przyjemną atmosferę dla zawodników jako jedyny godny uznania krajowy konkurs. Rozszerzenie zakresu współzawodnictwa również o męskie kategorie przeniosło emocje towarzyszące temu wydarzeniu na zupełnie nowy poziom. Dzięki konsultacjom z niektórymi z najbardziej uznanych autorytetów w dziedzinie fitness i sportowców Fitness Universe Championships nieustannie się rozwija i dostosowuje do nowych wyzwań. Show jest transmitowany przez ESPN International, New England Sports Network, Fox Sports, Comcast, WB Network, TSN-Kanada, Sky Sport Brytanii oraz inne środki masowego przekazu.

Fitness Universe Championships jest jedną z najsławniejszych organizacji fitness na świecie, zwłaszcza jedną z najbardziej rozpoznawalnych organizacji fitness dla kobiet !

Musclemania World Tour organizuje regionalne, krajowe i międzynarodowe imprezy naturalnej kulturystyki. Zawodnicy Musclemanii są uznawani za liderów w sporcie wolnym od substancji zakazanych poprzez promowanie zdrowej alternatywy. Dzięki ekskluzywnym międzynarodowym transmisjom telewizyjnym prowadzonym przez ESPN Internationali nie tylko, Musclemania jest najbardziej rozpoznawalnym konkursem kulturystyki naturalnej na całym świecie. Poza najpopularniejszymi klasycznymi kategoriami, do dywizji doszły takie kategorie jak Musclemania Physique i Musclemania Classic, zostały one dodane ze względu na zapotrzebowanie rynkowe.

Również ze względu na duże zainteresowanie zawodników, dwa nowe eventy zostały włączone do gamy wydarzeń w ciągu ostatnich 5 lat. Jako alternatywa dla wymagających rozgrywek Universe Fitness Championship zostało wprowadzone:

Ms. Bikini Universe – (od 2002 roku) zawody dla atrakcyjnych kobiet, które pokażą się w klasycznym stroju kąpielowym, prowokacyjnym stroju sportowym i bikini i zaprezentują się na scenie, zrobią show.

Figure Universe – (od 2005 roku) jest to kategoria dla kobiet, które mają z natury bardziej muskularny wygląd niż zawodniczki Fitness i Ms. Bikini.

Jedną z najbardziej popularnych imprez szybko stał się Model Universe Championships.

Klasyczna prezentacja fitness modeli na wybiegu. Udział w zmaganiach wymaga od zawodników posiadania zarówno atletycznego, modnego wyglądu, jak i modelingowego zacięcia. Jest to okazja dla uczestników do pokazania się przed reprezentantami agencji modeligowych, łowcami talentów i producentami. Uczestnicy tej kategorii może nigdy nie rozważali uczestnictwa w zawodach fitness, bikini oraz bodybuildingowych, ale są zainteresowani rozwojem kariery w kierunku modelingu sportowego.

Pokazy wszystkich dywizji realizowanych przez Fitness Universe Tour, pomimo swojej odmienności spajają się w całość tworząc jedno niesamowite show. Dzięki tak przekrojowym kategoriom i zróżnicowanej publiczności możliwe jest zagwarantowanie uczestnikom atrakcyjnych nagród, co przekłada się całościowo na lepszych sponsorów, obecność mediów i rozpoznawalność laureatów.

Dołącz do najlepszych i najbardziej utalentowanych reprezentantów świata fitness !

To może być jedno z najbardziej wyjątkowych wydarzeń w Twoim życiu !

Publikacje i Media

Międzynarodowa prasa i telewizja zawsze śledzi eventy spod szyldu Musclemania®, dzięki temu uczestnicy zostaną zważeni przez krajową i międzynarodową publiczność. Weź udział w zawodach Musclemanii i wykorzystaj potencjał jaki daje ta międzynarodowa marka! w połączeniu z dobrze znanymi Fitness Motywatorami!

POLAND
NATURAL CHAMPIONSHIPS 2017
REGULAMIN/ZASADY UCZESTNICTWA

 1. ZASADY OGÓLNE:
  1. POLAND NATURAL CHAMPIONSHIPS 2017 to polska edycja światowego SHOW, która odbywa się w ramach wydarzenia pod nazwą FM POWER WEEKEND 2017.
  2. Uczestnikom POLAND NATURAL CHAMPIONSHIPS 2017 przysługuje bezpłatny udział w wydarzeniach w ramach FM POWER WEEKEND 2017.
  3. Opiekun/trener bądź osoba towarzysząca chcąca wziąć udział we wszystkich wydarzeniach towarzyszącym FM POWER WEEKEND 2017 (zakres biletu VIP), zobligowana jest do zakupu biletu.
  4. Bilety

   • 25 euro/100zł – bilet wstępu

   • 38 euro/150zł – bilet wstępu GOLD
   • 50 euro/200zł – bilet wstępu „VIP”

 1. UCZESTNICTWO / ZGŁOSZENIA
  1. W celu zgłoszenia się do POLAND NATURAL CHAMPIONSHIPS 2017 należy wypełnić imienny formularz zgłoszeniowy zamieszczony na stronie internetowej www.fmpowerweekend.com Termin składania formularza zgłoszeniowego upływa 20 czerwca 2017 r.
  2. Formularze, które nie zawierają pełnych informacji o uczestnikach, nie zostaną przyjęte.
  3. Dla wszystkich uczestników, niezależnie od kategorii i płci, obowiązuje wpisowe w wysokości 75 euro oraz opłata rocznego członkostwa w globalnej organizacji Fitness Universe w wysokości 50 €*, które upoważnia zawodnika do startu przez 1 rok we wszystkich wydarzeniach Fitness Universe w tym Musclemanii na całym świecie.
  4. Opłaty należy dokonać najpóźniej do 20 czerwca 2017 na konto: 04 1240 1402 1111 0000 1203 0716
   Lub za pomocą paypal
   w temacie przelewu należy wpisać: imię, nazwisko, wybraną kategorię oraz skrót „PNC 2017”.
   (*) realizując przelew w pln, należy przyjąć średni kurs waluty euro w dniu płatności
  1. Każdy zgłoszony uczestnik przejdzie weryfikacje na podstawie przesłanych informacji w dn. 30 czerwca 2017 lub 1 lipca 2017; przydzielenie konkretnego dnia nastąpi po zamknięciu zgłoszeń.
  2. Opłata wpisowa nie podlega zwrotowi w następujących przypadkach:
   1. negatywnej weryfikacji uczestnika;
   2. spóźnienia się uczestnika na weryfikację;
   3. rezygnacji uczestnika z dalszego udziału po weryfikacji.
  3. Wszyscy uczestnicy POLAND NATURAL CHAMPIONSHIPS 2017 mogą zaprezentować się tylko w jednej kategorii.
  4. Uczestnik startujący w POLAND NATURAL CHAMPIONSHIPS 2017 ponosi pełną odpowiedzialność za stan swojego zdrowia oraz kondycję fizyczną i psychiczną.
 1. WERYFIKACJA ZAWODNIKÓW
  1.  W trakcie weryfikacji komisja sędziowska ma prawo niedopuszczenia uczestnika do występu, jeżeli nie jest odpowiednio przygotowany, nie prezentuje odpowiedniej formy pokazowej lub jego stan zdrowia stanowi zagrożenie dla życia uczestnika. Każdy uczestnik w trakcie weryfikacji zobligowany jest do posiadania i przedstawienia wszystkich wymaganych strojów pokazowych.
 1. POSTANOWIENIA PORZĄDKOWE:
  1. Kremy brązujące są zakazane na wszystkich wydarzeniach sygnowanych przez Musclemanię oraz Fitness Universe Shows. Podczas wydarzenia niedopuszczalne jest korzystanie z łatwo ścieralnych bronzerów. Docelową opaleniznę powinno się uzyskiwać poprzez wcześniejsze stosowanie samoopalaczy, a w dzień występu korzystać już tylko z oliwki.
  2. W trakcie weryfikacji wszyscy uczestnicy otrzymają identyfikatory umożliwiające wejście na backstage oraz strefy zawodniczej. Osoby, które nie posiadają imiennego identyfikatora, nie będą miały wstępu do wyżej wymienionych pomieszczeń.
  3. Każdy uczestnik startujący w POLAND NATURAL CHAMPIONSHIPS 2017 wyraża zgodę na rejestrację i wykorzystanie swojego wizerunku w celu promocji polskiej edycji SHOW.

OSTATECZNY, DOKŁADNY PROGRAM SHOW ZOSTANIE PRZEDSTAWIONY PO WERYFIKACJI

 1. STROJE I PROCEDURY
  1. Szczegółowe informacji dotyczące strojów są zamieszczone w opisach poszczególnych kategorii;
  2. Kostium damski może być ozdobiony ornamentami i kryształkami. Dół kostiumu powinien zakrywa
  3. 1/3 pośladków oraz dolne podbrzusze.
  4. Obuwie powinno mieć maksymalną grubość -1cm, a maksymalną wysokość szpilki: 12cm. Dobór materiałów, kolorystyka oraz design dowolne.
  5. Stroje, które nadmiernie prześwitują lub zbyt wiele obnażają
   są niedozwolone, wątpliwości będą wyjaśniane indywidualnie drogą mailową.
 1. NAGRODY
  1. Każdy uczestnik ma szansę zdobyć międzynarodową rozpoznawalność oraz atrakcyjne nagrody pieniężne i rzeczowe.
  2. Szacowana pula nagród 50 000,00 pln.
  3. Organizator przewidział NAGRODĘ SPECJALNĄ (!) Udział (przelot, zakwaterowanie) w FITNESS AMERICA WEEKEND 2017,  LAS VEGAS; 17-18 listopada 2017, otrzyma osoba, która zajmie jedno z najwyższych miejsc (1-3) w swojej kategorii oraz zdaniem jury godnie reprezentować będzie Polskę na amerykańskiej scenie.
 1. INFORMACJE / KONTAKT
  1. Za organizację wydarzenia odpowiada agencja Radar Events z siedzibą w Warszawie.
  1. W przypadku pytań, bądź chęci uzyskania informacji dotyczącej wydarzenia prośba o kontakt za pośrednictwem e-mail:
   • Radosław Rychlik – CEO & Founder – r.rychlik@radarevents.pl
   • Karol Kudełka – Event Coordinator – k.kudelka@radarevents.pl
   • Piotr Wąsik – Project Coordinator – p.wasik@radarevents.pl

POLAND NATURAL CHAMPIONSHIPS 2017 OPIS KATEGORII

Kategoria: MS. BIKINI

Kwalifikacje i podkategorie

Kategoria Ms. Bikini Universe™ jest szczególną wersją konkursu piękności, szczególną z tego względu, iż dużą wagę przywiązuje do kształtu sylwetki, formy zawodniczki oraz jej atrakcyjności. Konkurs jest złożony z trzech rund.

W kategorii BIKINI obowiązuje podział wiekowy, niezależnie od wzrostu bądź wagi zawodniczek. Uczestniczki nie mogą brać udziału w więcej niż jednej kategorii równocześnie.

 • Open (18+)

 • Classic (35+)

Kategorie Open i Classic mogą dzielić się na trzy klasy wzrostowe w zależności od ilości zgłoszeń i różnorodności zawodniczek, ostateczny podział ustalany jest po terminie nadesłania wszystkich zgłoszeń. Uczestniczki muszą być pełnoletnie.

Kryteria oceny

Tematyczny pokaz – 50% punktacji

 • Strój – 25%

 • Pozy i prezencja – 25%

 • Urok osobisty – 25%

 • Osobowość – 25%

Zawodniczki mają szansę pokazać swoje zdolności modelingowe oraz kreatywność. Tak samo jak podczas pokazu w stroju kąpielowym, będą proszone o pokazanie się publiczności po każdej stronie sceny przechodząc po określonych wcześniej liniach i wykonując ćwierć obroty w określonych punktach na scenie. Wybrany strój powinien być dopasowany do charakteru, osobowości, zainteresowań oraz/lub być wygodny dla uczestniczek.

Uczestniczki muszą przedstawić skrócony opis stroju na tematycznym pokazie. Jest to okazja aby pokazać swoją kreatywność. Jednakże nieprzyzwoite stroje są zakazane (np. za duża nagość)

Pokaz w strojach kąpielowych – 50%

 • Budowa ciała – 25%

 • Piękna / Wyróżniająca się twarz – 25%

 • Urok osobisty – 25%

 • Pozy i prezencja – 25%

Sędziowie przeanalizują budowę ciała, jego stonowanie, symetrię, złożoność występu, pozy, prezencję zawodniczki oraz całościowy wygląd/formę. Sędziowie będą szukali wysportowanych, będących w świetnej formie kobiecych stonowanych sylwetek które przedstawiają odpowiednią formę. Uczestnicy będą oceniani indywidualnie oraz podczas grupowych porównań.

Piękna / Wyróżniająca się twarz będzie również oceniana w trakcie tej rundy. Podczas rundy drugiej, uczestniczki prezentują się w 2 częściowym stroju kąpielowym i butach na wysokim obcasie. Jeśli uczestniczka bierze udział zarówno w pokazie FITNESS jak i MS. BIKINI, nie może startować w tym samym stroju podczas występów w dwóch kategoriach.

Uczestniczki posiadające muskularny wygląd i męskie cechy zachowania będą punktowane ujemnie przez sędziów.

Użycie substancji zmieniających kolor ciała (bronzery)

Kremy brązujące są zakazane na wszystkich wydarzeniach sygnowanych przez Musclemanię oraz Fitness Universe Shows. Podczas wydarzenia niedopuszczalne jest korzystanie z łatwo ścieralnych bronzerów. Docelową opaleniznę powinno się uzyskiwać poprzez wcześniejsze stosowanie samoopalaczy, a w dzień występu korzystać już tylko z oliwki.

Strój

Ponieważ wydarzenia z rodziny Fitness Universe™ są wydarzeniami rodzinnymi , bielizna typu „G-string” oraz „thong type” jest zabroniona.


Kategoria: FIGURE

Kwalifikacje i podkategorie

Kategoria FIGURE zyskała ogromną popularność od czasu jej wprowadzenia w 2005 roku. Oferuje ona kategorię w której świetnie odnajdą się zawodniczki posiadające atletyczną budowę ciała z lekko muskularnym charakterem.

 • Open (18+)

 • Classic (35+)

Kategorie Open i Classic mogą dzielić się na trzy klasy wzrostowe w zależności od ilości zgłoszeń i różnorodności zawodniczek, ostateczny podział ustalany jest po terminie nadesłania wszystkich zgłoszeń. Uczestniczki muszą być pełnoletnie.

Kryteria oceny

Najważniejszą różnicą pomiędzy kategoriami MS. BIKINI i FIGURE jest – budowa ciała. Zawodniczki MS BIKINI powinny mieć kształtną atletyczną sylwetkę i seksowny wygląd, natomiast zawodniczki FIGURE powinny mieć lekko muskularną sylwetkę, niski poziom tkanki tłuszczowej, ale jednocześnie prezentować zgrabny wygląd. Panie posiadające naturalnie więcej mięśni, lepiej wpasowują się w kategorię FIGURE, a te charakteryzujące się delikatniejszym wyglądem i jednocześnie stonowanym ciałem dobrze odnajdą się w kategorii MS. BIKINI. Przykładowe obrazy uczestników są przedstawione jako wzór.

W kategorii FIGURE zawodniczki prezentują się podczas jednego wyjścia ubrane w dwuczęściowy strój kąpielowy. Na scenie wykonają określone przed występem przejście. Sędziowie poproszą o wykonanie ćwierć obrotów podczas których zawodniczki powinny zachować napięcie stosowne w zawodach sylwetkowych. Następnie nastąpi porównanie grupowe w odpowiednich kategoriach wzrostowych. Buty muszą posiadać ustandaryzowaną wysokość.

Wszystkie uczestniczki będą jednakowo i sprawiedliwie oceniane zgodnie z kategoriami i podkategoriami.

Ocena zawodnika odbędzie się podczas:

 • Indywidualnego pokazu na scenie – (‘T’ Walk)

 • Pozowania grupowego

 • Pozowania obowiązkowego i dowolnego

Sędziowie będą szukać zawodniczek reprezentujących wysoką klasę FIT sylwetki ze świetną formą, odpowiednią symetrią, muskularnością i budową. Nie jest to kategoria typowo kulturystyczna zatem zbyt duża masa mięśniowa będzie czynnikiem pogarszającym ocenę.

Ocena w tej kategorii bazuje na czterech równie punktowanych aspektach:

 • Symetria 25%

 • Budowa ciała 25%

 • Urok osobisty 25%

 • Pozy i prezencja 25%

Użycie substancji zmieniających kolor ciała (bronzery)

Kremy brązujące są zakazane na wszystkich wydarzeniach sygnowanych
przez Musclemanię oraz Fitness Universe Shows. Podczas wydarzenia niedopuszczalne jest korzystanie z łatwo ścieralnych bronzerów. Docelową opaleniznę powinno się uzyskiwać poprzez wcześniejsze stosowanie samoopalaczy, a w dzień występu korzystać już tylko z oliwki.

Strój kąpielowy

Dwuczęściowy strój kąpielowy może mieć wysokie cięcia boczne i bardzo cienkie paski aby podkreślić budowę zawodniczki. Jednakże bielizna typu „T” oraz „thong” jest zakazana. Jest to wyraźna różnica pomiędzy bardziej standardowymi krojami kostiumów, która jest wymagana zarówno w kategorii BIKINI jak i FITNESS. Przykładowe obrazy uczestników są przedstawione jako wzór.

Kryteria kontroli antydopingowej

Finalistki zostaną poddane badaniu antydopingowemu bezpośrednio po pokazie finałowym.


Kategoria: Musclemania Bodybuilding

Kwalifikacje

Każdy naturalny zawodnik fitness bądź kulturystyki jest mile widziany jako uczestnik Musclemanii niezależnie od posiadanego doświadczenia. Każdy z was może zgłosić się do udziału w Musclemanii, niezależnie czy jesteście nowicjuszami, początkującymi bądź weteranami. Jednakże tylko Nowicjusze i Początkujący mogą brać udział w wyznaczonych show. Weterani mogą brać udział w wydarzeniach niezależnie od przeszłej bądź aktualnej przynależności do branżowych federacji.

Podział na podkategorie:

Open Men*

 • Lightweight < 180 lbs (81,64 kg)
 • Heavyweight > 180 lbs (81,64 kg)

Kryteria oceny*Klasy wagowe mogą się zmienić w przypadku znaczącego obsadzenia poszczególnych podkategorii.

Wszyscy uczestnicy będą sprawiedliwie oceniani zgodnie z kategorią oraz podkategorią.

Ocena bazuje na kluczowych elementach występu:

 1. Porównanie w linii

 2. Obowiązkowe pozy i porównanie

 3. Wybrane porównania grupowe

 4. Indywidualne klasyczne pozowanie

Proces jest bardzo restrykcyjny i wymagający, ale ma prowadzić do wyboru osoby, która zasługuje na tytuł Musclemania Champion.

Oceny bazują na 4 po równo punktowanych kryteriach:

 • Symetria 30%

 • Masa Mięśniowa 30%

 • Budowa ciała 30%

 • Pozy i prezencja 10%

Podczas finału wszyscy uczestnicy będą przedstawieni publiczności i wezmą udział w grupowym pozowaniu. 5 finalistów z poszczególnych kategorii bądź podkategorii zaprezentują się poprzez pozowanie indywidualne. Czas pozowania jest ograniczony do 90 sek.

Musclemania jest znana jako światowej klasy show. Jednym z elementów któremu zawdzięcza to miano jest wysokiej klasy dźwięk w standardzie Digital Dolby. Zalecamy aby uczestnicy przygotowali wysokiej jakości podkład muzyczny pod swoje wyjścia, przycięty do czasu występu (90s.). Prosimy o dostarczenie go w formie elektronicznej najpóźniej tydzień przed wydarzeniem. W innym przypadku występ odbędzie się do muzyki losowo wybranej przez organizatora.

Strój

Obowiązującym strojem w kategorii Musclemania Bodybuilding są slipy zawodnicze.

Użycie substancji zmieniających kolor ciała (bronzery)

Kremy brązujące są zakazane na wszystkich wydarzeniach sygnowanych przez Musclemanię oraz Fitness Universe Shows. Podczas wydarzenia niedopuszczalne jest korzystanie z łatwo ścieralnych bronzerów. Docelową opaleniznę powinno się uzyskiwać poprzez wcześniejsze stosowanie samoopalaczy, a w dzień występu korzystać już tylko z oliwki.

Kryteria kontroli antydopingowej.

Z racji iż zawody Musclemanii są poświęcone naturalnej kulturystyce, 3 losowo wybranych finalistów zostanie zbadanych na zawartość środków niedozwolonych zaraz po występie finałowym. Jeśli badania wykażą obecność środków zabronionych, uczestnik zostanie zdyskwalifikowany i odebrane mu zostaną wszystkie nagrody oraz tytuły otrzymane z tytułu wygranej. Dostanie również zakaz uczestnictwa w jakimkolwiek wydarzeniu Musclemanii na świecie przez co najmniej dwa lata przez wpisanie na oficjalną listę. To samo nastąpi jeśli uczestnik nie zezwoli na poddanie się badaniu bądź zmanipuluje próbkę przekazaną do badania.


Kategoria: Musclemania Classic

Musclemania® Classic Division jest kategorią, która dołączyła do gamy wydarzeń całkiem niedawno. Mogą w niej rywalizować mężczyźni, którzy chcą zaprezentować swój wygląd w klasycznej symetrycznej, plażowej postaci. Uczestnicy prezentują swoją formę podczas pozowania indywidualnego, pozowania grupowego oraz porównań. Uczestnicy będą oceniani na podstawie symetrii, rozmiaru, kształtu mięśni oraz prezencji. Kategorie wzrostowe zostaną ogłoszone dzień po terminie zgłoszeń aby zapewnić odpowiedni poziom rywalizacji. W tej kategorii nie ma podziału na wagi uczestników.

Podkategorie

Junior Men

One Division (22 years of age & younger)*

* poniżej 18 lat – za pozwoleniem opiekuna prawnego

Open Men**

Short < 178 cm
Tall > 178 cm

**Klasy wzrostu mogą się zmienić w przypadku znaczącego obsadzenia poszczególnych podkategorii.

Kryteria oceny

Ocena w tej kategorii bazuje na czterech równie punktowanych kryteriach:

 • Symetria 25%
 • Masa mięśniowa 25%
 • Budowa ciała 25%
 • Pozy i prezencja 25%

Strój

Obowiązującym strojem w kategorii Musclemania Classic są bokserki.

 

Użycie substancji zmieniających kolor ciała (bronzery)

Kremy brązujące są zakazane na wszystkich wydarzeniach sygnowanych przez Musclemanię oraz Fitness Universe Shows. Podczas wydarzenia niedopuszczalne jest korzystanie z łatwo ścieralnych bronzerów. Docelową opaleniznę powinno się uzyskiwać poprzez wcześniejsze stosowanie samoopalaczy, a w dzień występu korzystać już tylko z oliwki.


Kategoria: PHYSIQUE

Kwalifikacje i podkategorie

Open Men*

Short < 178 cm

Tall > 178 cm

*Klasy wzrostu mogą się zmienić w przypadku znaczącego obsadzenia poszczególnych podkategorii.

Kryteria oceny

Zasady oceniania kategorii Musclemania® Physique opierają się na 4 jednakowo punktowanych kryteriach:

 • Symetria 25%

 • Masa Mięśniowa 25%

 • Budowa 25%

 • Pozowanie i Prezentacja 25%

Wszyscy uczestnicy będą jednakowo i sprawiedliwie oceniani zgodnie z kategoriami i podkategoriami.

Ocena zawodnika odbędzie się podczas:

 • Indywidualnego pokazu na scenie – (‘T’ Walk)

 • Pozowania grupowego

 • Pozowania obowiązkowego i dowolnego

Sędziowie będą szukać zawodników reprezentujących wysoką klasę FIT sylwetki ze świetną formą, odpowiednią symetrią, muskularnością i budową. Nie jest to kategoria typowo kulturystyczna zatem zbyt duża masa mięśniowa będzie czynnikiem pogarszającym ocenę.

Z racji iż zawody Musclemania® Physique Championships są poświęcone naturalnej kulturystyce, 3 losowo wybranych finalistów zostanie zbadanych na zawartość środków niedozwolonych w organizmie zaraz po występie finałowym.

Strój

Dla kategorii PHYSIQUE obowiązują szorty plażowe.

Użycie substancji zmieniających kolor ciała (bronzery)

Kremy brązujące są zakazane na wszystkich wydarzeniach sygnowanych przez Musclemanię oraz Fitness Universe Shows. Podczas wydarzenia niedopuszczalne jest korzystanie z łatwo ścieralnych bronzerów. Docelową opaleniznę powinno się uzyskiwać poprzez wcześniejsze stosowanie samoopalaczy, a w dzień występu korzystać już tylko z oliwki.


Kategoria: Model

Kwalifikacje i podkategorie

 • Men (One Class)

 • Women (One Class)

Kategoria Model została stworzona dla szczególnie atrakcyjnych kobiet i mężczyzn o modelingowej sylwetce. Zawodnicy muszą posiadać świetny wygląd, atletyczną sylwetkę i potrafić zaprezentować się w seksowny oraz charakterystyczny sposób przed sędziami, publicznością oraz mediami. Uczestnicy muszą być w dobrej kondycji fizycznej i psychicznej, nie muszą mieć żadnego doświadczenia modelingowego. W tej kategorii nie ma żadnych limitów we wzroście oraz wadze.

Strój

Wszyscy uczestnicy są zobowiązani do wykonania prezentacji na wybiegu w każdym z 3 wyjść:

 • Sportswear – Strój sportowy. Motywy tematyczne mile widziane.

 • Swimsuit – Kobiety w stroju 2 częściowym i obcasach; Mężczyźni w jednokolorowym stroju (bez wzorów i logotypów) na boso.

 • Clubwear – Styl klubowy i nocny

Kryteria oceny

Ocena w tej kategorii bazuje na czterech równie punktowanych kryteriach:

 • Wygląd zewnętrzny 25%

 • Fotogeniczność 25%

 • Strój 25%

 • Dobranie stroju 25%

Użycie substancji zmieniających kolor ciała (bronzery)

Kremy brązujące są zakazane na wszystkich wydarzeniach sygnowanych przez Musclemanię oraz Fitness Universe Shows. Podczas wydarzenia niedopuszczalne jest korzystanie z łatwo ścieralnych bronzerów. Docelową opaleniznę powinno się uzyskiwać poprzez wcześniejsze stosowanie samoopalaczy, a w dzień występu korzystać już tylko z oliwki.


OGÓLNE WYTYCZNE – Kryteria kontroli antydopingowej.

Z racji iż zawody Musclemanii są poświęcone naturalnej kulturystyce, losowo wybrani finaliści, zostaną zbadani na zawartość środków niedozwolonych zaraz po występie finałowym. Jeśli badania wykażą obecność środków zabronionych, uczestnik zostanie zdyskwalifikowany i odebrane mu zostaną wszystkie nagrody oraz tytuły otrzymane z tytułu wygranej. Dostanie również zakaz uczestnictwa w jakimkolwiek wydarzeniu Musclemanii na świecie przez co najmniej dwa lata przez wpisanie na oficjalną listę. To samo nastąpi jeśli uczestnik nie zezwoli na poddanie się badaniu bądź zmanipuluje próbkę przekazaną do badania.

Lista substancji zakazanych dostępna jest pod adresem.

Nie jesteś z Warszawy? Szukasz noclegu w atrakcyjnej cenie, blisko miejsca gdzie odbywać się będzie FM Power Weekend 2017?

Zapraszamy do Best Western Hotel Felix***

Na hasło FM Power Weekend otrzymasz 15% rabatu w czasie trwania wydarzenia.

Felix

WYJAZD Z LOTNISKA CHOPIN
Wyjazd z „Lotnisko Chopina - przyloty” autobusem nr 148 do przystanku „Most Siekierkowski 04”, następnie autobusem nr 146 z „Most Siekierkowski 01”, do przystanku „Jeziorowa 01”. Przystanek znajduje się 100m od miejsca docelowego.

WYJAZD Z DWORCA PKP - CENTRUM
Wyjazd z „Dworzec centralny 07” tramwajem nr 9, 24, 22, 7 do przystanku „Rondo Waszyngtona”, następnie autobusem nr 146 z „Rondo Waszyngtona 03”, do przystanku „Jeziorowa 01”. Przystanek znajduje się 100m od miejsca docelowego.

FORMULARZ KONTAKTOWY

Możesz skontaktować się z nami za pomocą powyższego formularza, bądź mailem.